Havai Fişek Kullanımı

Havai Fişek Nedir?

Havai fişekler milattan önce 5.000 yılında Çinliler tarafından bulunan, bir takım kimyasalların karıştırılmasıyla gökyüzünde renk gösterimi yapılan eğlence ürünleridir. Tüm dünyada özellikle yılbaşları ve devlet kutlamaları gibi bir çok alanda sıklıkla kullanılan havai fişekler ülkemizde de düğün, sünnet, doğum günleri gibi her türlü organizasyonlarda oldukça popüler olarak kullanılmaktadır.

Havai Fişek Çeşitleri

Havai fişekler amatör ve profesyonel kullanım olmak üzere iki sınıfta ayrışmaktadır. Profesyonel kullanım ürünleri özel eğitimli kişilerle ve bilgisayarlı sistemler kullanılarak kullanılan ürünler iken, amatör kullanım ürünleri gerekli önlemleri alınarak basitçe kullanılabilecek ürünlerdir.

Amatör kullanım ürünleri ayrıca batarya havai fişek olarak da adlandırılmaktadır. Batarya havai fişekler ise düz ve çapraz olmak üzere ikiye ayrışmaktadır.  Düz havai fişekler gökyüzünde aynı noktada patlarken çapraz havai fişekler gökyüzünde birden farklı noktada dağınık olarak patlamaktadırlar.

ehavaifisek.com ayrıcalığıyla aynı gün kargo imkanıyla satışta olan en kaliteli havai fişekleri incelemek için lütfen tıklayınız ->

Havai Fişek Kullanımı

Sitemizde satışını gerçekleştirmekte olduğumuz batarya havai fişekler kutu şeklinde olup, yan tarafında fitili bulunmaktadır. Ürün fitilinden yakılmasıyla birlikte otomatik olarak ard arda patlayarak otomatik olarak bir gösteri tamamlamaktadır. Bahsi geçen havai fişek fiyatları ise atış sayısı ve tipine göre farklılıklar göstermektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Batarya ürünler kullanırken ürün üst tarafı ağaç, bina vs. olmayacak açık bir alanda sert bir zemine yerleştirilmelidir. Ürün etrafı taş ve tuğla gibi sert cisimlerle desteklenerek sabitlenmelidir. Sonrasında ateşleyici başını batarya kutusunun üzerinde tutmamak kaydıyla havai fişeği fitilinden ateşleyerek uzaklaşmalıdır.

Ayrıca ürün seyirci alanından en az 3 metre uzaklıkta ateşlenmelidir.

Saklama ve Taşıma Koşulları

Havai fişek ürünleri üretim tarihinden sonra ortalama 3 sene boyunca bozulmadan kullanılabilmektedir. Ürün güneş görmeyen ve nem olmayan alanlarda saklanmalı, ateşten uzak tutulmalıdır.

Ürün taşınmasında ise aynı şekilde güneş, ateş ve nemden uzak olarak taşınması durumunda herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Sis Bombası Kullanımı

Yorumlar