Düğünlerde Kullanılan Volkanlar

Volkan Havai Fişek

Volkan havai fişekler silindir ya da konik şeklinde olup, fitil ya da ateşleme kağıdının yakılmasıyla birlikte yerden yukarıya doğru beyaz renk kıvılcım çıkartan dekor ürünleridir.

Daha çok düğünler, açılışlar ve konserler gibi alanlarda kullanılan bu ürünler iç mekan ve dış mekan olarak iki kategoride üretilmektedir.

İç mekan volkanlar izleyicileri rahatsız etmemesi için dumanı ve kokusu az olarak üretilirken, dış mekan volkanlar dumanlı şekilde üretilmektedir.

İç mekan volkanları dış alanda kullanmakta da herhangi bir sakınca yoktur, hatta bir çok kullanıcı az duman yaparak görseli bozmaması için dış mekandaki etkinliklerinde iç mekan volkan kullanmaktadır.

ehavaifisek.com olarak sizler için özel olarak seçtiğimiz en kaliteli volkan havai fişek ürünlerini incelemek için lütfen tıklayınız ->

Volkan nasıl kullanılır?

Volkanlar fitilli ve fitilsiz olarak üretilmektedir. Bu durum ürünün marka ve modeline göre değişmektedir. Fitilli olan ürünleri kullanmak için ürün yere bırakarak fitilini ateşlemek yeterliyken, fitilsiz ürünlerin üzerinde bulunan beyaz renkteki ateşleme kağıdının ateşlenmesi yeterlidir.

Volkan ürünlerinin çıkardığı kıvılcım ”soğuk kıvılcım” olarak adlandırılmaktadır ve eğer kıvılcım tavan vb. alana değerse herhangi bir zarar vermemektedir.

Ürün yanarken elde tutulmamalıdır ve yanarken ortalama 1 metre uzakta durulmalıdır.

Aşağıda kendi çekimimiz olan volkanın nasıl ateşleneceğine dair videoyu izleyebilirsiniz. Ürün silindirik iç mekan volkandır.

Volkan çeşitleri

En çok tercih edilen volkan havai fişekler 3 inç, 4 inç ve 5 inç olanlardır. 3 inç ürünler ortalama 3 metre yükselir ve 30 saniye sürer. 4 inç olanlar ortalama 4 metre yükselip 30-40 saniye arası sürerken 5 inç olanlar 5 metre yükselerek ortalama 40-50 saniye sürmektedirler.

Bahsi geçen tüm bu volkan ürünleri silindir ya da konik şekilde iki farklı şekilde üretilseler de yanma ve kullanım olarak herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Volkan havai fişekler ateş, nem ve güneşten uzak tutulduğu taktirde 3 yıl boyunca sorunsuzca saklanabilmektedir.

Sis Bombası Kullanımı
Alexa.com

Yorumlar